Ogłoszenia parafialne na IV niedzielę Adwentu – 18 grudnia 2022 r.

1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę przeznaczone na fundusz remontowo-budowlany dotyczący kościołów naszej Parafii.

2. Zakończenie Rorat w Grodowcu we wtorek o godz. 18.00. 

3. Dziękujemy osobom, które podjęły się trudu rozniesienia opłatków do naszych parafian. Dziękujemy za złożone ofiary, które przeznaczone zostaną na remont dachu. Opłatki są jeszcze dostępne w naszym sklepiku z pamiątkami. 

4. Przedświąteczne odwiedziny chorych. Ks. Zdzisław odwiedzi swoich chorych w środę 21.12. Natomiast ks. Krzysztof w czwartek 22.12. Prosimy o przekazanie osobom chorym tej informacji. 

5. W związku ze świętami Bożego Narodzenia bardzo prosimy mieszkańców Grodowca o pomoc w posprzątaniu kościoła, w poniedziałek o godz.15.00 (odkurzenie i umycie ławek i między ławkami, chóru oraz miejsc, gdzie nie dojedzie maszyna) oraz o pomoc w uporządkowaniu tzw. babińca.

6. W sobotę dzień Wigilii Bożego Narodzenia. Zadbajmy w naszych rodzinach o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie też okazją do pojednania. Starajmy się zachować dobre tradycje związane z tym dniem. Przykładowy schemat Wigilii znajdziemy na obrazkach dołączonych do diecezjalnych opłatków. Tradycyjnie w dzień Wigilii zachowajmy wstrzemięźliwość od alkoholu i potraw mięsnych. W dzień Wigilii Bożego Narodzenia Msza Św. odbędzie się tak jak zawsze o 11.00. 

7. Pasterki w naszej parafiiw Świninie o godz. 20.30; w Komornikach o godz. 22.00; w Grodowcu o godz. 24.00. Taca zbierana podczas pasterek przeznaczona będzie na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. Bpa Wilhelma Pluty świadczący pomoc materialną matkom samotnie wychowującym dzieci, rodzinom wielodzietnym, wspierający dzieła służące obronie życia oraz dobru małżeństw i rodzin.

8. Msze św. w niedzielę, w Uroczystość Narodzenia Pańskiego w Grodowcu o godz. 13.00 i o godz. 17.00 (w Boże Narodzenie nie ma Mszy św. o godz. 8.15), w Komornikach o godz. 10.00, w Świninie o godz. 11.30.

9. Drugi Dzień Świąt to Święto św. Szczepana pierwszego męczennika. Msze św. w Grodowcu o godz. 8.15, 13.00 i 17.00, w Komornikach o godz. 10.00, w Świninie o godz. 11.30. W ten dzień tradycyjnie święcić będziemy owies a zbieranymi tego dnia ofiarami wspierać uczelnie katolickie.

10. W naszym sklepiku z pamiątkami można nabyć pamiątki związane z Grodowcem, Kalendarz Grodowiecki na 2023 r., prasę katolicką, a także znicze i wkłady do zniczy. 

11. 12 stycznia w czwartek, organizowany jest w naszej parafii, Przegląd Kolęd i Pastorałek dla dzieci. Zapraszamy bardzo serdecznie dzieci wraz z rodzicami (młodzież też może być, oczywiście 🙂 ) do przygotowania jednej maksymalnie dwóch kolęd. Zgłoszenia przyjmowane są do końca grudnia: w zakrystii, kancelarii parafialnej lub telefonicznie. Prosimy o przygotowanie podkładu muzycznego na pendrive.

12. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i naszego cmentarza. Życzymy obfitych łask Bożego błogosławieństwa. 

Ks. Radosław Horbatowski – proboszcz