Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Dobrego Pasterza 21.04.2024

 1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza.
 2. „Troska o powołania nie wynika jednak tylko z kryzysu i z konieczności działania na rzecz zapełnienia pustoszejących miejsc formacji i zapewnienia pełnej posługi duszpasterskiej i duchowej w Kościele. Troska o powołania to stała i organiczna powinność całej wspólnoty Kościoła, wszystkich ludzi wierzących. A co jeszcze ważniejsze, wynika ona nie tylko z troski o funkcjonowanie Kościoła, ale z troski o szczęśliwe życie człowieka.” (słowo bpa Andrzeja Przybylskiego).
  Pod hasłem „Życie dać, aby je znów odzyskać” (J 10,18)rozpoczynamy dzisiaj tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 3. Młodzież grupy młodszej do bierzmowania ma swoje spotkanie w najbliższą sobotę po Mszy św. o godz. 11.00.
  Młodzież grupy starszej spotyka się również w sobotę wraz z rodzicami i świadkami o godz. 15.00 na pielgrzymkę do historycznego krzyża. Rodzice wręczą wtedy swoim dzieciom poświęcone pamiątkowe krzyże od sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.
 4. Piesza pielgrzymka „Nocą do Jutrzenki Nadziei” wyruszy z 30.04 na 01.05 o północy sprzed k-ła NMP Królowej Polski w Głogowie. Msza św. kończąca pielgrzymkę będzie odprawiona w Sanktuarium w Grodowcu o godz. 6.00.
 5. Wspomnienia liturgiczne:
  • We wtorek – uroczystość Św. Wojciecha bpa i męcz. Patrona Polski
  • W czwartek – święto św. Marka, Ewangelisty
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii 
  i naszego cmentarza. Życzymy obfitych łask Bożego błogosławieństwa. 

ks. Radosław Horbatowski

proboszcz