Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY, 26.05.2024

 1. Dziś przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. W naszej wspólnocie przeżywamy radość pierwszej Komunii Świętej.
 2. Nabożeństwa Majowe w Grodowcu od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej, w sobotę po Mszy św. o godz. 11.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00. w Kościołach filialnych 15 min. przed Mszą św. Natomiast od soboty rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe tych samych godzina jak w maju.
 3. W czwartek będziemy przeżywać uroczystość Bożego Ciała, w tym roku trasa procesji będzie biegła za schodami paradnymi w prawo w stronę Grębocic. O przygotowanie pierwszego ołtarza przy Krzyżu proszę mieszkańców Świnina i Proszówka, o przygotowanie drugiego ołtarza przy figurze Matki Bożej proszę mieszkańców Grodziszcza o współpracę w przygotowaniu trzeciego ołtarza w bramie przy ołtarzu polowym proszę mieszkańców Komornik. Spotkanie organizacyjne, na którym powinny być obecne osoby reprezentujące podane miejscowości, odbędzie się w poniedziałek 27 maja po Mszy św. i nabożeństwie – czyli o godz. 19.00. Jeszcze raz proszę o włączenie się w przygotowanie tych uroczystości. Prosimy też
  o przyozdobienie okien domów na trasie procesji obrazami i emblematami eucharystycznymi.  
 4. Msze św. w uroczystość Bożego Ciała w Grodowcu o godz. 9.00 (z procesją do 4 ołtarzy) i o 17.00, w Świninie o godz. 12.00, natomiast w Komornikach o godz. 13.00.
 5. Dzieci rocznicowe jak również dziewczynki w pozostałym wieku zapraszamy do sypania kwiatków. Próba sypania kwiatów we wtorek,  o godz.17.00. 
 6. W najbliższą sobotę przypada I-wsza Sobota Miesiąca zapraszamy do udziału w nabożeństwie pierwszosobotnim. 10.30 możliwość spowiedzi, 11.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Eucharystii Adoracja Najświętszego Sakrament z 15-minutowym rozważaniem i jedną częścią różańca.
 7. W trzecią niedzielę miesiąca na fundusz remontowy zebraliśmy w Grodowcu – 2270 zł, w Komornikach – 431 zł, w Świninie 625 zł.
 8. Za tydzień zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia w naszym kiosku z pamiątkami.
 10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i naszego cmentarza. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie. 

ks. Radosław Horbatowski

Proboszcz