Cisi Pracownicy Krzyża odnowili swoje przyrzeczenia u Matki Bożej Jutrzenki Nadziei

8 grudnia br. wspólnota Cichych Pracowników Krzyża obchodziła swoje święto. Jak, co roku, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP Siostry i Bracia na całym świecie odnawiali swoje przyrzeczenia życia według rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. 

Dla wspólnoty w Polsce było to szczególne wydarzenie z dwóch powodów. W tym dniu oprócz odnawianych przyrzeczeń swoją konsekrację miała Klaudia Baron, która oddała swoje życie Bogu przez ręce Maryi i złożyła swoje pierwsze przyrzeczenia, że będzie służyła Bogu w duchu ubóstwa, posłuszeństwa i czystości. 

Wszystko to miało miejsce w Sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu. 

Bł. Luigi Novarese tak mówił o Maryi:

„Święta Maryja Niepokalanie Poczęta z wolnej woli Bożej jest miejscem spotkania miłosierdzia Bożego z zagubionym człowieczeństwem.

Wraz z „Tak”, wypowiedzianym w Zwiastowaniu i trwającym aż do stóp Krzyża, jako pierwsza urzeczywistniła w sobie nieskończone miłosierdzie Boga, miłosierdzie szczególne dla Niej, które usuwając ją z konsekwencji grzechu pierworodnego ubogaciła łaski równe powołaniu, do którego była przeznaczona.

Powołaniem Najświętszej Dziewicy, ustanowionym odwiecznie, jest bycie Matką Boga i Matką ludzi”.

Niech Matka Boża, Niepokalanie Poczęta będzie dla Was wzorem w dalszej służbie Bogu i drugiemu człowiekowi w duchu Bł. Luigiego Novarese. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

« z 5 »