XVI Święto Dziękczynienia – dziękujemy za czyniących pokój

Z okazji XVI Święta Dziękczynienia, które obchodzone będzie w niedzielę 4 czerwca br. przeprowadzona będzie w parafiach zbiórka (do puszek) ofiar na rzecz kontynuacji prac w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Zapraszając do wzięcia udziału w tej dorocznej uroczystości metropolita warszawski Kardynał Kazimierz Nycz, powiedział:

„Dobrze się składa, że Święto Dziękczynienia wypada zawsze przy końcu okresu wielkanocnego. W tym roku będzie to tydzień po niedzieli Pięćdziesiątnicy, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Umocnieni przez Ducha Świętego, w imię Trójcy Świętej, jesteśmy posłani do głoszenia wszystkim Dobrej Nowiny o zbawieniu. Jej szczytem jest paschalne orędzie o Jezusie Ukrzyżowanym i Zmartwychwstałym, w Którym najpełniej objawia się zarówno Boże Miłosierdzie, jak i Opatrzność Boża”.

Centralnym punktem obchodów 4 czerwca 2023 roku będzie uroczysta Msza Święta dziękczynna o godz. 12.00, podczas której do Sanktuarium Opatrzności Bożej zostaną wniesione relikwie bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego, Patrona Harcerstwa Polskiego. Zachęcamy do złożenia swojej osobistej intencjii potwierdzenia udziału w obchodach.