Ogłoszenia parafialne na V niedzielę Wielkiego Postu

1. Dzisiaj V niedziela Wielkiego Postu. Od dzisiaj aż do Wielkiego Piątku krzyże pozostaną zakryte.

2. W ubiegłą niedzielę na fundusz remontowo-budowlany zebrane zostało: w Grodowcu 2276,50 zł; w Komornikach 640 zł; w Świninie 263 zł 

3. W okresie Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 w Grodowcu, w Świninie o godz. 16.00, a w Komornikach o godz. 16.30; nabożeństwa Gorzkich Żali w niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00 w Grodowcu; a w Świninie i w Komornikach 20 min. przed Mszą świętą niedzielną. Podczas tych nabożeństw niech towarzyszy nam intencja o pokój w Ukrainie oraz w intencji K-ła w Polsce.

4. W najbliższy piątek Drogę Krzyżową w kościele parafialnym poprowadzi młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania.

5. W każdą środę Wielkiego Postu w godzinach od 15.00 -17.40 zapraszamy na   adorację Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi. 

6. W środy o godz. 17.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, podczas której polecamy wstawiennictwu Maryi i świętego Józefa prośby i podziękowania zapisane w księdze intencji pielgrzymów wyłożonej przy ołtarzu Ukrzyżowania. 

7. Spotkanie kręgu biblijnego w środę po Mszy św. o godz. 18.00 w Domu Pielgrzyma.

8. W tym tygodniu Pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo pierwszych Pięciu Sobót miesiąca. Od 10.30 możliwość spowiedzi, godz. 11.00 Msza Św. wynagradzająca, a po Eucharystii Adoracja Najświętszego Sakramentu – 15-to minutowe rozważanie i modlitwa różańcowa.

9. Kapłani odwiedzą Chorych przed świętami ks. Zdzisław 05.04 (środa). Prosimy o zgłaszanie chorych, którzy chcieliby przyjąć sakrament Komunii Św. z racji świąt Zmartwychwstania Pańskiego w zakrystii lub kancelarii. Zgłoszenia przyjmowane są do przyszłej niedzieli włącznie. 

10. W związku z 18. rocznicą śmierci św. Jana Pawła II i wezwaniem bp. Tadeusza Lityńskiego do modlitwy w intencji Kościoła w Polsce zapraszamy 2 kwietnia br., do udziału w modlitwie w intencji Kościoła i w obronie dziedzictwa św. Jana Pawła II do Głogowa 

2.04, niedziela

15.00 – Miejska Droga Krzyżowa sprzed kościoła pw. św. Klemensa ulicami miasta do Biblioteki Pielgrzyma (pomnik św. Jana Pawła II)

21.37 – Modlitwa Papieska – Biblioteka Pielgrzyma (pomnik św. Jana Pawła II)

11. Na kwiaty do Bożego Grobu wpłynęły ofiary: z Żukowa (785 zł), z Proszyc (670 zł) z Dąbrowy (300zł) z Komornik (1035zł) z Grodowca (1400zł).

12. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Po każdej Mszy św. poświęcenie palm. Zapraszamy o godz. 12.55, aby zgromadzić się przy bramie (obok plebani) wiodącej na plac kościelny, gdzie nastąpi poświęcenie palm, odczytanie Ewangelii wjazdu do Jerozolimy i procesja do Kościoła.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest również do nabycia Gość Extra poświęcony tematowi Znaków Męki Boga.

14. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i naszego cmentarza. Życzymy obfitych łask Bożego błogosławieństwa. 

Ks. Radosław Horbatowski – proboszcz