Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Zesłania Ducha Św.

1.Dziś przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dzisiejszy dzień jest również misyjnym Dniem Chorych, którego szczególną patronką jest Teresa od Dzieciątka Jezus. Zachęcamy wszystkich chorych do ofiarowania swojego cierpienia i modlitwy w intencji misjonarzy.

2. Dziś przeżywamy uroczystość I Komunii św., w naszej parafii. 18-cioro dzieci przyjęło dzisiaj Pan Jezusa do swego serca po raz pierwszy. W tym tygodniu wraz z dziećmi będziemy przeżywać biały tydzień.

3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek, Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, po Mszy św. wieczornej modlić się będziemy w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjmowania Komunii Świętej wynagradzającej. Okazja do spowiedzi jest zawsze pół godziny przed każdą Mszą św. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Księża odwiedzą chorych z Komunią Świętą według stałego porządku. Natomiast w pierwszą sobotę Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca – o godz. 11.00 Msza św.; po Mszy św. 15-minutowa medytacja oraz modlitwa jedną częścią Różańca.

4. Odwiedziny chorych: ks. Krzysztof odwiedzi swoich chorych, wg. następującego porządku: w środę – Grodowiec i Tarnówek, w czwartek pozostałych chorych. Natomiast ks. Zdzisław w piątek od godz. 9.00

5. Spotkania młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania:

  • Grupa starsza (bierzmowanie w czerwcu tego roku) – wtorek godz. 19.30
  • Grupa młodsza –w sobotę 10.00

6. W czwartek przypada Dzień Dziecka zapraszamy dzieci na Mszę św. w ich intencji.

7. Również w czwartek rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. 

8. Za tydzień zbiórka do puszek na rzecz świątyni Opatrzności Bożej. 

9. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. W tym roku trasa procesji będzie biegła za schodami paradnymi w lewo, w stronę kopalni. O przygotowanie pierwszego ołtarza przy bramie domu Państwa Cirka proszę mieszkańców Tarnówka, o przygotowanie drugiego ołtarza przy ogrodzeniu domu 34 proszę mieszkańców Dąbrowy, o współpracę w przygotowaniu trzeciego ołtarza przy kamiennym Krzyżu proszę mieszkańców Wilczyna oraz tradycyjnie o przygotowanie czwartego ołtarza przy Krzyżu na schodach paradnych proszę mieszkańców Grodowca. Spotkanie organizacyjne, na którym powinny być obecne osoby reprezentujące podane miejscowości, odbędzie się w piątek 02 czerwca po Mszy św. i nabożeństwie – czyli o godz. 19.00. Jeszcze raz proszę o włączenie się w przygotowanie tych uroczystości. Jednocześnie przypominam, że w kolejnych latach o przygotowanie ołtarzy będą proszone osoby z pozostałych miejscowości naszej Parafii. 

Prosimy też o przyozdobienie okien domów na trasie procesji obrazami i emblematami eucharystycznymi. Emblematy i symbole eucharystyczne można nabyć w naszym sklepiku z pamiątkami. 

10.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia w naszym kiosku z pamiątkami.

11. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii  i naszego cmentarza. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie. 

Ks. Radosław Horbatowski – Proboszcz