Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

1. W piątek 6 stycznia będziemy świętować uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Prosimy, by dzieci, tak jak w ubiegłym roku, w tym dniu zgromadziły się na Mszy św. o godz. 13.00. Pragniemy wraz z dziećmi wyruszyć w Orszaku Trzech Króli z Domu Pielgrzyma do kościoła, by pokłonić się Narodzonemu Jezusowi. Prosimy rodziców, aby wraz z dziećmi przygotowali korony w domu (również dla siebie). O godz. 12.55 wyruszymy sprzed Domu Pielgrzyma.

2. Msze św. w tym dniu według porządku niedzielnego. Podczas Mszy św. błogosławieństwo kredy i kadzidła. Taca z tego dnia przeznaczona na działalność misyjną Kościoła. 

3. Księża odwiedzą chorych z Komunią świętą w czwartek – 5 stycznia. 

4. Wczoraj o godz.9:34 odszedł do Domu Ojca papież senior Benedykt XVI. Zapraszamy na Mszę Św. w intencji śp. Benedykta XVI, w czwartek, 5 stycznia o godz.18.00.

5. W sobotę, 7 stycznia – rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, spotkania, poznania się i rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o sprawach naszej wspólnoty parafialnej. Porządek odwiedzin kolędowych jest wywieszony w gablocie z ogłoszeniami (zamieściliśmy go również na sanktuaryjnej stronie internetowej grodowiec.eu). Jeżeli ze względu na czas pracy lub inne przeciwności ktoś nie może przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie – prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii lub w biurze parafialnym, tak, byśmy wspólnie mogli ustalić dogodny czas. W związku z kolędą Msze św. w ciągu tygodnia sprawowane będą o godz. 9.00. a w soboty i niedziele bez zmian. Odwiedziny duszpasterskie rozpoczynać się będą od poniedziałku do piątku, od godz.15.00, natomiast w sobotę od godz.14.00.

6. W naszym sklepiku z pamiątkami można nabyć pamiątki związane z Grodowcem, Kalendarz Grodowiecki na 2023 r., prasę katolicką. 

7. Jest możliwość zamawiania intencji na nowy rok 2023.

8. W czwartek 12 stycznia, organizowany jest w naszej parafii, Przegląd Kolęd i Pastorałek dla dzieci. Zapraszamy bardzo serdecznie dzieci wraz z rodzicami do przygotowania jednej maksymalnie dwóch kolęd. Zgłoszenia przyjmowane są do końca grudnia: w zakrystii, kancelarii parafialnej lub telefonicznie. Prosimy o przygotowanie podkładu muzycznego na pendrive.

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i naszego cmentarza. Życzymy obfitych łask Bożego błogosławieństwa. 

Ks. Radosław Horbatowski – proboszcz