Ogłoszenia parafialne na Uroczystość Narodzenia Pańskiego

1. Dziś Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. w Grodowcu o godz. 13.00 i o godz. 17.00 (w Boże Narodzenie nie ma Mszy św. o godz. 8.15), w Komornikach o godz. 10.00, w Świninie o godz. 11.30.

2. Drugi dzień świąt to święto św. Szczepana pierwszego męczennika. Msze św. w Grodowcu o godz. 8.15, 13.00 i 17.00, w Komornikach o godz. 10.00, w Świninie o godz. 11.30. W ten dzień tradycyjnie święcić będziemy owies a zbieranymi tego dnia ofiarami wspierać uczelnie katolickie.

3. We wtorek święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Tradycyjnie na zakończenie Mszy św. o godz. 18.00 błogosławieństwo wina.

4. W piątek 30.12 uroczystość Świętej Rodziny Maryi, Jezusa i Józefa. Ksiądz Biskup udziela wszystkim dyspensy od obowiązku zachowania w tym dniu wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

5. W sobotę 31.12 we wspomnienie św. Sylwestra ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo na zakończenie starego roku na godz. 18.00.

6. Bóg zapłać za ofiary złożone na remontowo-budowlany dotyczący kościołów naszej Parafii. Grodowiec -1813 zł Komorniki 463 zł Świnino 160 zł.

7. Wyrażamy ogromną wdzięczność Nadleśnictwu Głogów za przekazanie darowizny na rzecz naszej wspólnoty w postaci świerków do dekoracji świątecznej kościoła.

8. Pragniemy wszystkim bardzo serdecznie podziękować za pomoc w przygotowaniu naszej świątyni parafialnej do przeżywania tegorocznych świąt Bożego Narodzenia. Bardzo dziękujemy panu Pawłowi Szocikowi i jego pracownikom za dostarczenie choinek i pomoc w udekorowaniu kościoła. Naszym parafianom z Grodowca paniom: Marii Świerczek, Barbarze Szocik, Barbarze Zdebiak, Kamili Balcerek, Danucie Prochownik, Marii Mul, oraz panom Dariuszowi Maruńczak, Tomaszowi Hurkotza posprzątanie kościoła a także panom Grzegorzowi Hołodok i Romanowi Kutyra za umycie i wyfroterowanie podłogi. Za wszelkie dobro wszystkim serdecznie Bóg zapłać.  

9. Wizyta duszpasterska tzw. „Kolęda” w tym roku, w naszej parafii rozpocznie się 7 stycznia. Plan Kolędy podamy w przyszłym tygodniu i będzie dostępny na stronie internetowej.

10. 12 stycznia w czwartek, organizowany jest w naszej parafii, Przegląd Kolęd i Pastorałek dla dzieci. Zapraszamy bardzo serdecznie dzieci wraz z rodzicami (młodzież też może być, oczywiście) do przygotowania jednej maksymalnie dwóch kolęd. Zgłoszenia przyjmowane są do końca grudnia: w zakrystii, kancelarii parafialnej lub telefonicznie. Prosimy o przygotowanie podkładu muzycznego na pendrive.

11. W naszym sklepiku z pamiątkami można nabyć pamiątki związane z Grodowcem, Kalendarz Grodowiecki na 2023 r., prasę katolicką. 

 12. Jest możliwość zamawiania intencji na nowy rok 2023.

13. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii 
i naszego cmentarza. Życzymy obfitych łask Bożego błogosławieństwa. 

Ks. Radosław Horbatowski – Proboszcz