Ogłoszenia parafialne na niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego 21 maja 2023r.

1.Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. 

2. Taca z dzisiejszej niedzieli zasili nasz fundusz remontowy.  

3. Dzisiaj zapraszamy na spotkanie dzieci rocznicowe wraz z rodzicami po Mszy św. o godz. 13.00.  

4. W najbliższą niedzielę, 28 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego do przeżywania, której przygotowujemy się m.in. przez nowennę, odmawianą podczas nabożeństw majowych. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy.

5. Uroczystość I Komunii św., w naszej parafii będzie miała miejsce w najbliższą niedzielę. Spowiedź dzieci I komunijnych, ich rodziców i bliskich będzie w najbliższą sobotę o godz. 9.30. Z powodu spowiedzi w najbliższą sobotę nie będzie czynna kancelaria parafialna.

6. Próba dzieci pierwszokomunijnych w najbliższą środę, czwartek i piątek o godz. 19.00.

7. W tym roku – po raz XII – z Głogowa wyruszy Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Zapisać można się bezpośrednio poprzez stronę internetową pielgrzymki www.rowerowa.glogow.pl na której znajdziemy też szczegóły jej dotyczące. 

8. 10 czerwca wyrusza z Lubina V Piesza Pielgrzymka do Gietrzwałdu. Pielgrzymi będą nocowali w naszym Sanktuarium. Szczegóły pielgrzymki na stronie www.sladamimaryi.pl.

9. Dzień skupienia dla małżeństw i związków niesakramentalnych odbędzie się 27 maja br. (sobota), w parafii św. Antoniego w Nowej Soli. Prowadzącym będzie o. Ksawery Knotz. 

10. W dniach 9-10 czerwca 2023 r. w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie odbędą się Diecezjalne Dni Młodzieży pod hasłem: PRZYGARNIĘCI. Organizujemy autokar z Głogowa (wyjazd ok. 12.30, powrót ok. 23.30-00.00). Koszt przejazdu autobusem i ubezpieczenia wynosi 70 zł za osobę. Zgłoszenia do końca maja 2023 r. u ks. Andrzeja Pytlika z parafii pw. św. Mikołaja w Głogowie.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia w naszym kiosku z pamiątkami.

12. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii 
i naszego cmentarza. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie. 

Ks. Radosław Horbatowski – Proboszcz