Ogłoszenia parafialne na niedzielę Słowa Bożego

1.Dzisiaj III Niedziela Wielkanocna – Niedziela Słowa Bożego. Rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Zachęcamy do osobistej lektury Pisma Św.

2. We wtorek 18 kwietnia br., w związku z pogorszeniem się stanu zdrowia, został hospitalizowany bp Stefan Regmunt, emerytowany pasterz naszej diecezji. Obecnie, w stanie ciężkim, przebywa na oddziale intensywnej terapii szpitala w Lubinie. Proszę wszystkich o podjęcie modlitwy w jego intencji.

3. Spotkanie starszej grupy (kl. 8) wraz z rodzicami zapraszamy w czwartek 27.04. Rozpoczynamy o godz. 19.00 (obecność obowiązkowa ?)

4. Tradycją stało się pielgrzymowanie „Nocą do Jutrzenki Nadziei”, dlatego też zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tym niesamowitym wydarzeniu. Wyjście nastąpi z parafii MB Królowej Polski z Głogowa o północy z 30.04 na 01.05. Przybycie do naszego Sanktuarium ok. 6.00 i zakończymy nasze pielgrzymowanie uroczystą Mszą Św. Następnie zapraszamy wszystkich pielgrzymów na lekkie śniadanko do Domu Pielgrzyma.

5. Serdecznie zapraszamy na tegoroczną Pieszą Pielgrzymkę Powołaniową, która odbędzie się w sobotę 20.05.2023 r. Grupy pochodzące z różnych miejsc naszej diecezji wyruszą wspólnie z Paradyża do Rokitna. Szczegóły w sprawie zapisów na plakatach i stronie internetowej www.paradisus.pl   Jeszcze raz wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania w tak ważnej dla nas intencji.

6. Wszystkich członków Ruchu Światło-Życie oraz osoby, które z ruchem oazowym były związane w przeszłości przez uczestnictwo w oazach wakacyjnych lub zaangażowanie w grupy oazowe przy parafiach, zapraszamy w piątek 28 kwietnia do kościoła Bożego Ciała w Głogowie na rejonowe obchody jubileuszu pięćdziesięciolecia Ruchu Światło-Życie w naszej diecezji. Spotkanie rozpocznie się Mszą świętą o godz. 18.00, a po niej odbędzie się nabożeństwo przy jubileuszowych ikonach Niepokalanej i Chrystusa Sługi. Po nabożeństwie mała agapa w salce, w kolegium. 

    7. W minioną niedzielę na fundusz remontowy zebraliśmy Komorniki: 415 zł Świnino: 273,50 zł, Grodowiec: 2360 zł, natomiast na działalność Caritas naszej diecezji do puszek zebraliśmy: 1030 zł. Za wszelkie ofiary na te cele złożone serdeczne Bóg zapłać.

    8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia w naszym kiosku z pamiątkami.

    9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i naszego cmentarza. Życzymy obfitych łask Bożego błogosławieństwa. 

    Ks. Radosław Horbatowski – Proboszcz