Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Misyjną 22 października 2023 roku

1.Dzisiaj XXIX Niedziela zwykła w ciągu roku. Zgodnie z zapowiedzią dzisiejsza taca przeznaczona jest na działalność misyjną Kościoła. 

2. Trwamy w miesiącu nabożeństw Różańcowych. Są one odprawiane od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej. W sobotę po Mszy św. o godz. 11.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00. W Komornikach i Świninie 25 minut przed Mszą św.  Dzieci zapraszamy   we wtorek i czwartek na godz. 17.00.    

3. W środę o godz. 17.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

4. Ksiądz Krzysztof odwiedzi chorych przed uroczystością Wszystkich Świętych, w środę 25 listopada Grodowiec i Tarnówek. Dzień później w czwartek pozostałe miejscowości.  

5. Podobnie, jak w roku ubiegłym planujemy Bal Wszystkich Świętych z udziałem dzieci.  Bal rozpocznie się Mszą św. o godz.18.00 w dniu 30 października (poniedziałek), na którą dzieci przychodzą już przebrane za wybranego świętego. Zabieramy na Msze św. latarki. Rodziców prosimy o przygotowanie jakiś słodkości dla dzieci. Zgłoszenia dzieci do udziału w Balu, prosimy dokonać do czwartku.

6. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania obu grup prosimy o pomoc w udekorowaniu sali na bal. Zapraszamy w sobotę na godz. 10.00.  

7. W sobotę 28 października przypada dzień imienin ks. Bpa Tadeusza Lityńskiego. Pamiętajmy o solenizancie w modlitwie i o życzeniach.

8. Zbliża się miesiąc listopad – czas naszej modlitwy za zmarłych w wypominkach – kartki wypominkowe znajdują się na stoliku przy bocznym wyjściu z kościoła. Prosimy o czytelne wypisywanie imion i nazwisk zmarłych – w formie nieodmienionej. Wypełnione kartki będzie można składać w zakrystii lub na tacę. 

9. Prosimy pamiętać o uporządkowaniu grobów swoich bliskich i tych grobów, które nie są od jakiegoś czasu odwiedzane. Prosimy o NIEWRZUCANIE ziemi i resztek pomników lub kostki brukowej do kontenerów. Ziemię (bez śmieci!!!) możemy wyrzucić do lasu, a śmieci typu resztki pomników, kostki brukowej itp. Proszę zabrać ze sobą.

10. Na fundusz remontowy naszych Kościołów zebraliśmy: Grodowiec – 1885 zł., Komorniki – 400 zł, Świnino – 200 zł. Natomiast na fundację Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 1445 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

11. W naszym sklepiku można nabyć Kalendarz Grodowiecki na 2024 r. oraz prasę katolicką.

12. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i naszego cmentarza oraz wpłacane na konto parafialne i cmentarne.  Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie.

Ks. Radosław Horbatowski

Proboszcz