Ogłoszenia parafialne na niedzielę 8 października 2023 r.

1.Dzisiaj XXVII Niedziela zwykła w ciągu roku. Podczas zbiórki do puszek na rzecz wyposażenia kaplicy w nowo powstającym Głogowskim Hospicjum zebraliśmy 1122 zł. Serdeczne Bóg zapłać.

2. Trwamy w miesiącu nabożeństw Różańcowych. Są one odprawiane od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej. W sobotę po Mszy św. o godz. 11.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00. w Komornikach i Świninie 20 minut przed Mszą św.  Dzieci zapraszamy we wtorek i czwartek na godz. 17.00.    

3. W środę o godz. 17.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy w piątek – bł. Honorata Koźmińskiego 

5. W najbliższy piątek zapraszamy na ostatnie w tym roku Czuwanie Fatimskie. Rozpoczynamy o godz. 19.00

6. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania z grupy młodsza (kl. 7) ma swoje spotkanie w sobotę o godz. 10.00. 

7. Chłopców, a także ojców, którzy chcieliby służyć Panu Bogu przy ołtarzu, zapraszamy na spotkanie w przyszłą sobotę po Mszy św. o godz. 11.00.

8. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować p. Krzyszczak za dachówki do naprawy dachu w kaplicy w Świninie oraz p. Przemysławowi Walasiakowi za nieodpłatne naprawienie uszkodzonego dachu po ostatniej wichurze. Moje podziękowanie składam także Strażakom z PSP Polkowice i OSP Grębocice za usunięcie powalonego drzewa.

9. W niedzielę 15 października, Kościół w Polsce przeżywać będzie XXIII Dzień Papieski, pod hasłem „Cywilizacja życia”. W tym dniu odbędzie się także zbiórka ofiar do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, którą nazywamy żywym pomnikiem Jana Pawła II.

10. Prasa katolicka do nabycia w naszym sklepiku.   

11. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i naszego cmentarza oraz wpłacane na konto parafialne i cmentarne.  Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie. 

Ks. Radosław Horbatowski

Proboszcz