Ogłoszenia parafialne na niedzielę 29 stycznia 2023 r.

1. Dzisiaj o godz. 17.00 w naszym kościele Grodowieckie Ostatki – koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu artystów z terenu naszej gminy. W imieniu pana Romana Jabłońskiego Wójta Gminy Grębocice oraz swoim serdecznie zapraszam. Z racji koncertu nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. 

2. W minioną środę zakończyliśmy wizytę duszpasterską, dziękujemy za życzliwe przyjęcie w Waszych domach, za wspólną modlitwę, za wartościowe rozmowy na tematy związane z naszą parafią oraz cenne uwagi. Dziękujemy za złożone ofiary, za uzupełnianie zaległości związanych z opłatami dotyczącymi naszego cmentarza. Na stoliku wyłożone są koperty związane z tradycyjną doroczną ofiarą na potrzeby naszej parafii.

3. W czwartek święto Ofiarowania Pańskiego – Dzień Osób Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w modlitwie o osobach konsekrowanych. Msze św. z poświęceniem gromnic w Świninie o 16.00, w Komornikach o 17.00, a w Grodowcu o 18.00.

4. Dzieci Pierwszokomunijne zapraszamy na poświęcenie świec w czwartek 2.02 na godz. 18.00. do Grodowca, a później spotkanie formacyjne w domu pielgrzyma.

5. W piątek wspomnienie św. Błażeja – patrona od chorób gardła. Zapraszam na Mszę świętą z błogosławieństwem gardła.

6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek po Mszy św. wieczornej modlić się będziemy w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjmowania Komunii Świętej wynagradzającej. Okazja do spowiedzi jest zawsze pół godziny przed każdą Mszą św. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Księża odwiedzą chorych z Komunią Świętą według stałego porządku. Natomiast w pierwszą sobotę Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca – o godz. 11.00 Msza św.; po Mszy św. 15-minutowa medytacja oraz modlitwa jedną częścią Różańca. 

7. W niedzielę za tydzień zmiana tajemnic różańcowych.

8. Są jeszcze miejsca na rekolekcje dla dzieci, młodzieży i małżeństw w Licheniu. Szczegóły na stronie internetowej nasze parafii.

9. W naszym sklepiku z pamiątkami można nabyć pamiątki związane z Grodowcem, Kalendarz Grodowiecki na 2023 r., prasę katolicką. 

10. Jest możliwość zamawiania intencji na nowy rok 2023.

11. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i naszego cmentarza. Życzymy obfitych łask Bożego błogosławieństwa. 

Ks. Radosław Horbatowski – proboszcz