Ogłoszenia parafialne na niedzielę 27 sierpnia 2023 r.

1.Dziś XXI Niedziela Zwykła. Na fundusz remontowy zebraliśmy: Świnino 224 zł. Komorniki 483 zł, Grodowiec 1844 zł. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

2. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjmowania Komunii Świętej wynagradzającej. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi jest zawsze pół godziny przed każdą Mszą św. W I-wszą sobotę miesiąca zapraszamy na czuwanie pierwszosobotnie. Możliwość spowiedzi od godziny 10.30, następnie Eucharystia z intencją wynagradzającą Niepokalanemu Sercu NMP. Po Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, 15-minutowe rozważanie i modlitwa różańcowa.

3. Odwiedziny chorych będą w następującym porządku: ks. Zdzisław  w piątek od godz. 9.00
Natomiast ks. Krzysztof  w przyszłym tygodniu.

4. W przyszłą niedzielę w naszym Sanktuarium będziemy przeżywać Dożynki Powiatowe. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 13.00. Po Mszy św. zapraszamy na wspólne świętowanie w naszym amfiteatrze i przy przygotowanych stoiskach, a także przy naszym grillu. 

5. W sobotę 09 września (sobota) o godz.13.00 zapraszamy na wspólne świętowanie Odpustu Sanktuaryjnego z racji Święta Narodzenia NMP. Będzie wiele atrakcji m.in. koncert Przemka Szczotko z zespołem, spotkanie z osiołkiem ewangelizacyjnym, grill, coś dla najmłodszych a na koniec wspólne KINO POD CHMURKĄ. ZAPRASZAMY!!!

6. Zapraszamy wszystkich chętnych na pielgrzymką po sanktuariach Ziemi Kłodzkiej i do Czech w dniach 16 -18.10.2023. Koszt pielgrzymki 750 zł. Odwiedzimy m.in.: Krzeszów, Broumov, Adsprach, Wambierzyce, Bardo Śląskie, górę Igliczną z Sanktuarium Marii Śnieżnej. Zainteresowani mogą przy wyjściu zabrać ze sobą szczegółowy program pielgrzymki. Karty zgłoszeniowe są do pobrania w zakrystii. Przy zapisie należy wpłacić zaliczkę 200 zł. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w Grodowcu 12.09 o godz.18.00 -Msza Św. następnie spotkanie w domu pielgrzyma.

7. Kończy się czas wakacji prosimy przypomnieć dzieciom i młodzieży o możliwości spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Św. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych będzie na Mszy św. 10 września (niedziela za 2 tygodnie), o godz.13.00. 

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia w naszym kiosku z pamiątkami.

9. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i naszego cmentarza oraz wpłacane na konto parafialne i cmentarne.  Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie. 

Ks. Radosław Horbatowski – proboszcz