Ogłoszenia parafialne na niedzielę 25 czerwca 2023 roku

1.Dziś przypada XII niedziela zwykła.

2. Nabożeństwa czerwcowe do NSPJ w Grodowcu od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej, w sobotę po Mszy św. o godz. 11.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00. w Kościołach filialnych 15 min. przed Mszą św.

3. Pragnę podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację 30-lecia Apostolatu Maryjnego w naszej parafii i odpustu parafialnego od strony liturgicznej jak i od strony poczęstunku. Słowa wdzięczności kieruję do wspólnoty Apostolatu Maryjnego naszej parafii oraz do ks. Krzysztofa – opiekuna wspólnoty. Za pomoc w przeżyciu naszego parafialnego odpustu pragnę podziękować SLO jak również Sołtysom i sołectwom naszej parafii, a w szczególności Sołtysom i mieszkańcom: Grodowca, Grodziszcza, Komornik, Proszyc, Starej Rzeki, Świnina, Wilczyna, Tarnówka.

4. Grupa młodsza bierzmowanych ma swoje spotkanie jutro, 26.06 po Mszy św.

5. W czwartek 29.06 –uroczystość Św. Piotra i Pawła. Taca w tym dniu zbierana, przeznaczona jest na dzieła i utrzymanie stolicy Apostolskiej.

6. W piątek zapraszamy na adorację Pana Jezusa w ciszy z możliwością spowiedzi od godz. 15.00. 

7. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na czuwanie pierwszosobotnie. Możliwość spowiedzi od godz. 10.30, następnie Eucharystia z intencją wynagradzającą Niepokalanemu Sercu NMP. Po Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, 15 minutowe rozważanie i modlitwa różańcowa.

8. W dniach od 2-12 sierpnia zapraszamy na 43 Pieszą Pielgrzymkę z Głogowa na Jasną Górę. Zapisy na www.pielgrzymka.glogow.pl. Pielgrzymi będą mieli Mszę św. i odpoczynek w Grodowcu o godz. 12.00.

9. W imieniu Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Grębocicach zachęcamy do udziału w zbiórce pieniężnej dla nastoletniej Izy Bagrowskiej (z naszej gminy), która odbędzie się 1 lipca, na polanie w Obiszowie, podczas wydarzenia Wakacyjne Granie na Obiszowskiej Polanie.

10. Istnieje możliwość przeżycia weekendu małżeńskiego w Rokitnie z dziećmi lub bez, połączonego z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Są to dwa weekendy września tego roku. W zakrystii możne otrzymać folder z informacjami. 

11. W trzecią niedzielę miesiąca na fundusz remontowy zebraliśmy: w Komornikach-550zł, w Świninie -210zł, a w Grodowcu – 2313zł. Natomiast do puszek na KUL i IFT w Zielonej Górze zebraliśmy 664 zł. Bóg Zapłać za wszystkie ofiary.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia w naszym kiosku z pamiątkami.

13. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i naszego cmentarza. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie. 

Ks. Radosław Horbatowski – proboszcz