Ogłoszenia parafialne na niedzielę 24 września 2023 r.

1.Dziś XXV Niedziela Zwykła. Podczas zbiórki do puszek na KUL i IFT w Zielonej Górze zebraliśmy 577zł.

2. Bóg zapłać za ofiary zebrane na tacę remontową naszej parafii: Świnino – 246 zł i 5 euro -; Komorniki – 550 zł; Grodowiec 3371zł. 

3. Przypominamy rodzicom dzieci rozpoczynających przygotowanie do I-wszej Komunii, o obowiązku zgłoszenia dziecka osobiście. Można to uczynić do końca września.

4. Kandydaci do nowej grupy bierzmowanych (klasy7) wraz z rodzicami mogą zgłaszać się do końca września w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej.

5. W środę zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy.

6. Wszystkich rodziców pragnących w najbliższym czasie ochrzcić swoje dzieci i kandydatów na chrzestnych zapraszamy na spotkanie 30.09 i 07.10.2023 rozpoczniemy Mszą św. o godz. 11.00. 

7. „W parafii pw. św. Mikołaja w Głogowie w niedzielę 24 września, Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się przygotowanie do bierzmowania dla dorosłych (od 21. roku życia)”

8. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe. Będą one odprawiane w następującym porządku: od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej. W sobotę po Mszy św. o godz. 11.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00. Natomiast w Komornikach i Świninie 20 minut przed Mszą św. 
     Dzieci zapraszamy w październiku na nabożeństwa różańcowe we wtorek i czwartek na godz. 17.00

9. Zmiana tajemnic żywego różańca w przyszłą niedzielę Grodowiec po Mszy św. o 8.15 i w Komornikach po Mszy św.

10. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła będzie prowadzona zbiórka dla powstającej kaplicy w hospicjum w Głogowie, które niebawem przyjmie swoich pierwszych pacjentów.

11. Liturgiczne wspomnienia tygodnia: w środę wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera, w czwartek – wspomnienie św. Wacława, w piątek – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w sobotę – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia w naszym kiosku z pamiątkami.

13. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i naszego cmentarza oraz wpłacane na konto parafialne i cmentarne.  Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie. 

Ks. Radosław Horbatowski – proboszcz