Ogłoszenia parafialne na niedzielę 21 stycznia 2024 r.

1.Dzisiaj III Niedziela zwykła – poświęcona Słowu Bożemu.

2. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca – taca przeznaczona jest na cele remontowe naszej parafii.

3. Mamy ogromną przyjemność zaprosić Was na Ostatki Grodowieckie niezapomniany wieczór piękna muzycznego! ELENI, znana i uwielbiana piosenkarka, o wyjątkowym głosie i charyzmie, będzie gwiazdą wieczoru. 28 stycznia o godz. 17:00 Sanktuarium Maryjne w Grodowcu. WSTĘP BEZPŁATNY!Oprócz ELENI, na scenie pojawią się utalentowani artyści lokalni, tacy jak zespół dziecięcy Czeladka, młodzi instrumentaliści, Magia Folkloru, Polne Maki z Grębocic, Jarzębina z Rzeczycy, Chór Złota Jesień, Konsonans, ECHO z Kwielic. Na powitanie niezwykłego wieczoru zagrają dla Was połączone siły Orkiestry Dętej OSP z Kwielic i Grębocic. Będzie to czas wspólnoty i jedności, a jednoczyć nas będzie Ta, która króluje na wzgórzu Grodowieckim – Jutrzenka Nadziei.

4. W związku z powyższym za tydzień NIE MA Mszy św. o godz. 17.00.

5. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w 12 miejscowościach tworzących naszą parafię. Podczas tegorocznej wizyty duszpasterskiej przyjęło nas – 360 rodzin natomiast nie przyjęły nas – 163 rodziny. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie, za wspólną modlitwę, dobre rozmowy i uwagi, a także za składane ofiary na potrzeby naszej Parafii i cmentarza.

6. Instytut Papieża Jana Pawła II, wychodząc naprzeciw potrzebom współczesnych narzeczonych, małżeństw i rodzin, od 16 lutego br. rozpoczyna kurs on-line pt. „Wartość narzeczeństwa, małżeństwa i rodziny”. Szczegóły i materiały dotyczące kursu na naszej stronie internetowej.

7. W tym tygodniu wspominamy: w środę – św. Franciszka Salezego; w czwartek – Nawrócenie św. Pawła, w piątek św. Tymoteusza i Tytusa.

8. W naszym sklepiku z pamiątkami można nabyć pamiątki związane z Grodowcem, Kalendarz Grodowiecki na 2024 r., prasę katolicką jak również album poświęcony historii naszej wsi i Sanktuarium.

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i naszego cmentarza. Życzymy obfitych łask Bożego błogosławieństwa. 

Ks. Radosław Horbatowski

Proboszcz