Ogłoszenia parafialne na niedzielę 2 października 2022 r.

1. Do końca tego tygodnia potrwa zgłaszanie młodzieży klas 7 (rozpoczynających przygotowanie do sakramentu Bierzmowania) wraz z rodzicami, w godzinach otwarcia biura parafialnego.

2. Trwa październik miesiąc Nabożeństw Różańcowych. Będą one odprawiane w następującym porządku: od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej. W sobotę po Mszy św. o godz. 11.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00. Natomiast w Komornikach i Świninie 20 minut przed Mszą św. Dzieci zapraszamy w październiku na nabożeństwa różańcowe we wtorek i czwartek na godz. 17.00.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, po Mszy św. nabożeństwo w intencji kapłanów oraz powołań kapłańskich.

4. W pierwszy piątek miesiąca zachęcam do przystąpienia do Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. 

5. Ksiądz Krzysztof odwiedzi chorych z Komunią świętą w środę natomiast ks. Zdzisław w piątek według stałego porządku.

6. Wznowiliśmy spotkania Kręgu Biblijnego w środy po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy.

7. W przyszłą niedzielę spotkanie Rodziców i dzieci Pierwszokomunijnych na Mszy św. o godz. 13.00. poświęcimy również różance dla dzieci.

8. Za tydzień, 9 października, będziemy obchodzić Niedzielę św. Franciszka pod hasłem “Mniej znaczy więcej. Radość z dzielenia”. Odpowiadając na wezwanie Ojca Świętego, wraz ze Światowym Ruchem Katolików na rzecz Środowiska, złączymy się jako Kościół w dziękczynieniu i modlitwie za cały świat stworzony.

9. Spotkanie przygotowujące do sakramentu chrztu dla rodziców i kandydatów na chrzestnych 22 i 29 października w domu pielgrzyma. Przygotowanie to w naszej diecezji jest obowiązkowe.

10. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism: Niedziela, Gość Niedzielny i Gościa Extra, – który mówi o Miłosierdziu Bożym i Siostrze Faustynie.

11. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i naszego cmentarza. Życzymy obfitych łask Bożego błogosławieństwa.

                                                                                                          ks. Radosław Horbatowski 

                                                                                                                       Proboszcz