Ogłoszenia parafialne na niedzielę 16 października 2022 r.

1. Dzisiaj przeżywamy XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy” oraz kolejną rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową Jana Pawła II. Po wszystkich Mszach św. zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

2. Trwa październik miesiąc Nabożeństw Różańcowych. Będą one odprawiane w następującym porządku: od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej. W sobotę po Mszy św. o godz. 11.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00. Natomiast w Komornikach i Świninie 20 minut przed Mszą św. Dzieci zapraszamy w październiku na nabożeństwa różańcowe we wtorek i piątek godz. 17.00.

3. Serdecznie zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego w środy po Mszy św. wieczornej.

4. Również w każdą środę zapraszamy na wspólną modlitwę do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.45. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań przez wstawiennictwo MB.

5. Dzieci mogą odbierać kartki z racji niedzielnej Mszy św. po Eucharystii w zakrystii. 

6. Spotkanie przygotowujące do sakramentu chrztu dla rodziców i kandydatów na chrzestnych 22 i 29 października w domu pielgrzyma o godz. 12.00. Przygotowanie to w naszej diecezji jest obowiązkowe.

7. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Misyjną pod hasłem „Będziecie moimi świadkami”. Taca przeznaczona na cele misyjne Kościoła.

8. Pragniemy serdecznie podziękować Panu Pawłowi Szocikowi i jego pracownikom za wykoszenie terenów wokół Kościoła oraz jednej parafiance za pomoc w uporządkowaniu terenu przy śmietniku obok cmentarza. 

9. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism: Niedziela, Gość Niedzielny i Gościa Extra, – który mówi o Miłosierdziu Bożym i Siostrze Faustynie.

10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i naszego cmentarza. Życzymy obfitych łask Bożego błogosławieństwa.

Ks. Radosław Horbatowski

Proboszcz