Ogłoszenia parafialne na niedzielę 16 lipca 2023 roku

1.Dziś przypada XV Niedziela Zwykła. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na fundusz remontowo budowlany.

2. Zapraszamy wszystkich fanów motocykli na X Zjazd Motocyklowy w przyszłą niedzielę 23.07. Rozpoczynamy o godz. 11.00 na dziedzińcu Sanktuarium, o godz. 11.30 zwiedzanie Sanktuarium, o godz. 13.00 Msza św. z błogosławieństwem kierowców i motocykli, a następnie przejazd motocykli po okolicy i wspólny czas spotkania przy grillu. 

3. W przyszłą niedzielę tj. 23 lipca rozpoczynamy obchody XXIV Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa, pod hasłem „Z Kościołem na misyjnych drogach”. Obchody te organizowane są przez misyjne stowarzyszenie MIVA Polska, zajmujące się pomocą misjonarzom w zdobywaniu środków transportu. Po każdej Mszy św. w przyszłą niedzielę będzie poświęcenie kierowców i ich pojazdów. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone są na pomoc w zakupie środków transportu dla misjonarzy.

4. Istnieje możliwość przeżycia weekendu małżeńskiego w Rokitnie z dziećmi lub bez, połączonego z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Są to dwa weekendy września tego roku. W zakrystii możne otrzymać folder z informacjami. 

5. Jest możliwość zamawiania intencji mszalnych na bieżący tydzień.

6. Piesza pielgrzymka z Głogowa na Jasną Górę 2 – 12 sierpnia. Istnieje możliwość duchowego pielgrzymowania lub pisemnego złożenia swoich intencji, by zostały zaniesione wraz z pielgrzymującymi. Karty duchowego pielgrzyma i do wpisywania intencji można otrzymać w zakrystii.

7. W tym tygodniu wspominamy św. Marię Magdalenę – patronkę kościoła w Komornikach. Msza odpustowa w niedzielę 23 lipca o godz. 10.00. Mamy nadzieję, że nikogo z mieszkańców Komornik nie zabraknie na jej imieninach.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia w naszym kiosku z pamiątkami.

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i naszego cmentarza. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie. 

Ks. Radosław Horbatowski – proboszcz