Ogłoszenia parafialne na niedzielę 11 czerwca 2023 r.

1. Dziś przypada X Niedziela Zwykła. Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz KUL i IFT w Zielonej Górze. 

2. Nabożeństwa czerwcowe do NSPJ w Grodowcu od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej, w sobotę po Mszy św. o godz. 11.00, a w niedzielę po mszy św. o godz. 13.00. w Kościołach filialnych 15 min. przed Mszą św.

3. Do czwartku potrwa oktawa uroczystości Bożego Ciała. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków, a także wszystkich parafian w codziennej procesji dookoła kościoła. 

4. Wyrażamy wdzięczność wszystkim wspólnotom, które zaangażowały się w przygotowanie poszczególnych ołtarzy. Wspólnocie z Tarnówka (rodzinom Hołodok, Tysarskich, Walczak, Pietraszewskich, Bańka, Nicińskich), z Dąbrowy, z Wilczyna (Wojciech Brygier, Wojciech Smolak, Marek Dębski, Jadwiga Dosiak, Małgorzata Smektała, Stefan Charko, Dariusz Kozal, Ewa Kozal oraz za pomoc panu Pawłowi Hasiakowi) z oraz z Grodowca (Maria i Zbigniew Mul, Jadwiga Bunkiewicz, Jerzy Stojanowski i Danuta Prochownik). Także pragniemy podziękować wszystkim, którzy dołączyli się przez wsparcie materialne. Wyrażamy wdzięczność również rodzinom, przy których posesji mogliśmy przygotować ołtarze (państwu Cirka, Szary i Hasiak), a także za pomoc udzielaną w przygotowaniu ołtarzy. 

Bardzo dziękujemy państwu Myślińskim za zorganizowanie i przywiezienie brzózek do ołtarzy na Boże Ciało, jak również panu Pawłowi Szocikowi i jego pracownikom za wykoszenie terenu sanktuarium.

Dziękujemy Panu Adamowi Cwojdzińskiemu za zabezpieczanie drogi procesji.

5. W najbliższy wtorek przypada 13 czerwca. Zapraszamy na czuwanie fatimskie, które rozpocznie się o godz.19.00.

6 W najbliższy czwartek zapraszam sołtysów poszczególnych sołectw naszej parafii na spotkanie w sprawie odpust św. Jana Chrzciciela.

7. W najbliższy piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz.15.00.  W tym dniu przypada również 11 rocznica święceń biskupich naszego Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Pamiętajmy o nim w modlitwie. 

8 W najbliższą sobotę przypadają diecezjalne uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Szczegóły na naszej stronie.

9. Grupa młodsza ma swoje spotkanie w sobotę o godz. 10.00. 

10. Serdecznie zapraszamy na spektakl pt. “Tajemnica Eucharystii” czyli, co tak naprawdę się dzieje podczas każdej Mszy Św., w wykonaniu Teatru “Żywe Słowo” z Legnicy, który odbędzie się 18 czerwca 2023 r. o godz. 17.00 w Sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu.  W związku z tym Msza święta wieczorna rozpocznie się po spektaklu, ok. 40 min później.

11. „Jestem przy tobie Ja, Twoja Matka” pod tym hasłem zapraszamy na letnie rekolekcje do Jastarni w terminie 1-8 lipca koszt 950 zł. Szczegóły u ks. Krzysztofa.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia w naszym kiosku z pamiątkami.

13. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i naszego cmentarza. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie. 

Ks. Radosław Horbatowski – proboszcz