Ogłoszenia parafialne na niedzielę 1 października 2023 r.

1.Dzisiaj XXVI Niedziela zwykła w ciągu roku. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na rzecz wyposażenia kaplicy w nowo powstającym Głogowskim Hospicjum.

2. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. porannej i po Mszy św. w Komornikach.

3. Dzisiaj rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe. Będą one odprawiane od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej. W sobotę po Mszy św. o godz. 11.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00. w Komornikach i Świninie 20 minut przed Mszą św.  Dzieci zapraszamy we wtorek i czwartek na godz. 17.00.  W zakrystii można otrzymać Małego Gościa Niedzielnego poświęconego rodzinie Ulmów, która będzie nam towarzyszyła w spotkaniach różańcowych.  

4. W środę o godz. 17.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. w czasie modlitwy różańcowej modlimy się w intencji powołań i za powołanych.  W Świninie Msza św. w czwartek o godz. 17.00.  W piątek od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu przy Ołtarzu Krzyża, krótkie nabożeństwo i możliwość adoracji do Mszy Św. wieczornej oraz spowiedź. Nabożeństwo pierwszopiątkowe będzie przed Mszą Św.  Dzieci, które rozpoczęły po pierwszej Komunii Św. odprawianie 9 pierwszych piątków, a w czasie wakacji nie przyjęły Komunii Św. pierwszopiątkowej prosimy, by się nie zniechęcały i rozpoczęły od tego miesiąca ponownie. Zakończenie będzie w czerwcu.

6. W tygodniu odwiedzimy też chorych z Komunią Św. Ks. Krzysztof w środę – Grodowiec i Tarnówek, w czwartek pozostałe miejscowości. Ks. Zdzisław w piątek.

7. W sobotę Nabożeństwo Pierwszych 5 Sobót miesiąca. O godz. 11.00 Msza św. z Komunią Św. wynagradzającą, później 15 minutowa medytacja nad tajemnicą różańcową i cząstka różańca. Okazja do spowiedzi przed Mszą św.  W tę sobotę jest też Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca i Apostolatu Margaretka do Rokitna.

8. Zapraszamy w niedzielę 8 października dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami na Mszę Św. o godz. 13.00. W czasie Mszy Św. poświęcimy dzieciom różańce. Po Mszy Św. odbędzie się krótkie spotkanie.

9. W tym tygodniu w liturgii wspominamy w poniedziałek Świętych Aniołów Stróżów, w środę św. Franciszka z Asyżu, w czwartek św. Faustynę Kowalską w sobotę Najświętszą Maryję Pannę Różańcową. Osoby modlące się w Żywym Różańcu mogą w sobotę zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

10. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania z grupy starszej (kl. 8) ma swoje spotkanie w sobotę o godz. 9.30. Przypominamy o katechizmie.

11. Wszystkich rodziców pragnących w najbliższym czasie ochrzcić swoje dzieci i kandydatów na chrzestnych zapraszamy na 2 spotkanie za tydzień w sobotę 07.10.2023. Rozpoczniemy je Mszą Św. o godz. 11.00.

12. Zapraszamy na drogę 33 – dniowego Doskonałego Nabożeństwa do Najświętszej Maryi Panny wg. Św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 28.10. 2023 r. w parafii Miłosierdzia Bożego w Głogowie. Wszelkie informacje na plakatach, zapisy pod numerem telefonu: +48 721 043 408

13. Prasa katolicka do nabycia w naszym sklepiku.  

14. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i naszego cmentarza oraz wpłacane na konto parafialne i cmentarne.  Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie.   

Ks. Radosław Horbatowski

Proboszcz