Ogłoszenia parafialne na nadchodzący tydzień

1. Dzisiaj spotkanie wspólnoty Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 8.15 w Grodowcu i po Mszy o godz. 10.00 w Komornikach. Dzisiaj zbiórka do puszek na cele pomocy „Ad Gentes” (dla polskich misjonarzy i misjonarek).

2. W okresie Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 w Grodowcu, w Świninie o godz. 16.00, a w Komornikach o godz. 16.30; nabożeństwa Gorzkich Żali w niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00 w Grodowcu; a w Świninie i w Komornikach 20 min. przed Mszą świętą niedzielną. Podczas tych nabożeństw niech towarzyszy nam intencja o pokój w Ukrainie. 

3. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii od niedzieli 12 marca do wtorku 14 marca. Program jest dostępny na stronie internetowej naszej parafii i na Facebook’u, a także został wywieszony w gablotach.

4. Wielki Post to czas do pogłębienia relacji z Bogiem poprzez zwiększoną modlitwę. Dlatego zapraszamy serdecznie w każdą środę od godz. 15.00 do 17.40, do naszego Sanktuarium na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, w ciszy. Podczas adoracji będzie również okazja do skorzystania ze spowiedzi.

5. W środy o godz. 17.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, podczas której polecamy wstawiennictwu Maryi i świętego Józefa prośby i podziękowania zapisane w księdze intencji pielgrzymów wyłożonej przy ołtarzu Ukrzyżowania. 

6. Spotkanie kręgu biblijnego w środę po Mszy św. o godz. 18.00 w Domu Pielgrzyma.

7. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami jak również inne dzieci z naszej parafii, nie tylko przygotowujące się do I-szej komunii, na spotkanie w sobotę przed drugą niedzielą miesiąca (tj. 11.03) na godz. 10.00 do salki w Domu Pielgrzyma. Będą to dwa równoległe spotkania osobno dla rodziców i osobno dla dzieci.

8. Dziękujemy za ofiary złożone do puszek na pomoc Ukrainie, zebrano łącznie: 1683 zł. Bóg zapłać za ofiary. Dziękujemy również za ofiary złożone w III niedzielę m-ca na tacę, przeznaczone na fundusz remontowo-budowlany dotyczący naszego kościoła. Zebrano w Grodowcu: 1773zł; w Komornikach: 542 zł, w Świninie: 232zł.

9. Dostępne są już świece Caritas na stół wielkanocny. Część ofiar z dystrybucji świec przeznaczona zostanie na remont i doposażenie Schroniska Aktywizującego z usługami opiekuńczymi dla bezdomnych mężczyzn w Żukowicach. Ofiara za świecę to 20 zł.  Są one dostępne w naszym sklepiku z pamiątkami. 

10. 1,5% podatku – 100% serca to coroczna prośba Caritas naszej diecezji, by wspierać działania charytatywne i dobroczynne w postaci 1,5% podatku z naszych PITów. Zachęcamy, by wpisać KRS naszej Caritas (226818 – podany na plakacie oraz stronie www.caritaszg.pl). Warto, by te fundusze zostały na terenie naszej diecezji i wspierały liczne dzieła Caritas w ciągu całego roku.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

12. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i naszego cmentarza. Życzymy obfitych łask Bożego błogosławieństwa. 

Ks. Radosław Horbatowski – proboszcz