Ogłoszenia parafialne na III niedzielę Adwentu

1. Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje adwentowe w naszej Parafii do 14 grudnia. Rekolekcje poprowadzi ks. Stanisław Gancarek. Jest Moderatorem Diecezjalnym Ruchu Rodzin Nazaretańskich oraz posługuje częstochowskiej parafii pw. Św. Stanisława Bpa i Męczennika. Rekolekcje to nie tylko udział w naukach rekolekcyjnych, ale równocześnie czas wzmożonej naszej osobistej walki o dar zbawienia. To czas, kiedy mamy szansę porządkowanie naszego wnętrza, by dać Bogu należne tzn. pierwsze miejsce w naszej codzienności.

2. Adwentowe roraty dla dzieci w Grodowcu we wtorki i piątki o godz. 18.00. Dzieci przychodzą z przygotowanymi lampionami, które będą nieść w procesji na rozpoczęcie Mszy św. Zapraszamy do uczestnictwa w roratach także dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej.

3. Poświęcone opłatki wigilijne będą rozprowadzane do naszych domów. Można również zaopatrzyć się w opłatki w naszym sklepiku. Ofiary przez Was składane przeznaczone będą na naprawę dachu na kościele.

4. Osoby, które chciałyby ubogacić przeżywanie czasu adwentowego zapraszamy na krąg biblijny w środę po Mszy św. wieczornej do domu pielgrzyma. Prosimy o zabranie Pisma Świętego. 

5. Jest dostępna Księga Intencji Mszalnych na 2023 rok. Prosimy, by w pierwszej kolejności zamawiane były Msze św. rocznicowe i jubileuszowe oraz Msze św. gregoriańskie.

6. W naszym sklepiku z pamiątkami można nabyć prasę katolicką. Są jeszcze dostępne Świece Caritas na stół wigilijny, dochód z ich sprzedaży jest przeznaczany na wsparcie dzieł Caritas dedykowanych najmłodszym. Ofiara za świece wynosi 10 zł.

7. W minioną niedzielę na rzecz pomocy Kościołowi na wschodzie zebraliśmy do puszek 865zł. Serdeczne Bóg zapłać.

8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii 
i naszego cmentarza. Życzymy obfitych łask Bożego błogosławieństwa.

Ks. Radosław Horbatowski – Proboszcz