Ogłoszenia parafialne na III niedzielę Adwentu

1. Dzisiaj trzecia niedziela Adwentu zwana Niedzielą Radości – Gaudete. Dzisiejsza taca, z godnie z zapowiedzią, przeznaczona jest na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze. Taca następnej niedzieli będzie na fundusz remontowy.

2. Dzisiaj rozpoczynamy nasze Rekolekcje Adwentowe. W naszej wspólnocie witamy ks. prał. Stanisława Ładę – proboszcza z Pruszcza Gdańskiego, który będzie przewodniczył naszym zamyśleniom adwentowym.

3. Zakończenie Rorat w Grodowcu, w czwartek o godz. 18.00.

4. Dziękujemy osobom, które podjęły się trudu rozniesienia opłatków do naszych parafian. Dziękujemy za złożone ofiary, które pomogą w bieżącym utrzymaniu Parafii. Opłatki są jeszcze dostępne w naszym sklepiku z pamiątkami.

5. Ks. Krzysztof odwiedzi chorych z Grodowca i Tarnówka w poniedziałek, z pozostałych miejscowości we wtorek. Chorych ks. Zdzisława odwiedzimy w środę.

6. W związku ze świętami Bożego Narodzenia bardzo prosimy mieszkańców Tarnówka o pomoc w posprzątaniu kościoła w czwartek, godzina do uzgodnienia. (odkurzenie i umycie ławek i między ławkami, chóru oraz miejsc, gdzie nie dojedzie maszyna).

7. W Niedzielę przypada dzień Wigilii Bożego Narodzenia. Zadbajmy w naszych rodzinach o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie też okazja do pojednania. Starajmy się zachować dobre tradycje związane z tym dniem. Przykładowy schemat wigilii znajdziemy na obrazkach dołączonych do diecezjalnych opłatków. Tradycyjnie w dzień wigilii zachowajmy wstrzemięźliwość od alkoholu i potraw mięsnych. 
Msze św. w IV Niedzielę Adwentu są obowiązkowe tak jak w każdą niedzielę, ponieważ Pasterki odprawiane w tym dniu po zapadnięciu zmroku są Mszami świętymi z uroczystości Narodzenia Pańskiego.

8. Ze względu na Wigilię, za tydzień nie będzie Mszy Św. o godz. 17.00.

9. Pasterki w naszej parafii:

w Świninie o godz. 20.30;

w Komornikach o godz. 22.00;

w Grodowcu o godz. 24.00.

Taca zbierana podczas Pasterek przeznaczona będzie na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. Bpa Wilhelma Pluty świadczący pomoc materialną matkom samotnie wychowującym dzieci, rodzinom wielodzietnym, wspierający dzieła służące obronie życia oraz dobru małżeństw i rodzin.

10. Msze św. w poniedziałek w Uroczystość Narodzenia Pańskiego w Grodowcu o godz. 13.00 i o godz. 17.00 (w Boże Narodzenie nie ma Mszy św. o godz. 8.15), w Komornikach o godz. 10.00, w Świninie o godz. 11.30.

11. Drugi dzień świąt to święto św. Szczepana pierwszego męczennika. Msze św. w Grodowcu o godz. 8.15, 13.00 i 17.00, w Komornikach o godz. 10.00, w Świninie o godz. 11.30. W ten dzień tradycyjnie święcić będziemy owies a zbieranymi tego dnia ofiarami wspierać uczelnie katolickie.

12. Chwila rodzinnego oddechu przy Matce Bożej Licheńskiej w dniach 15-18 lutego 2024r. Szczegóły w gablocie lub zakrystii.  

13. W naszym sklepiku z pamiątkami można nabyć pamiątki związane z Grodowcem, Kalendarz Grodowiecki na 2024 r. oraz prasę katolicką.

14. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i naszego cmentarza. Życzymy obfitych łask Bożego błogosławieństwa.

Ks. Radosław Horbatowski

Proboszcz