Ogłoszenia parafialne na II niedzielę Adwentu – 4 grudnia 2022

1. Chcąc pełniej przygotować się do przeżywania Świąt Bożego Narodzenia zapraszamy do uczestnictwa w Mszach roratnich – wtorek i piątek o godz. 18.00, do spotkań kręgu biblijnego w środy po Mszy św. wieczornej oraz do prywatnego nawiedzania naszej świątyni otwartej od godzin rannych do mszy św. wieczornej.

2. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą świętą. Można też poprosić o spowiedź w innym czasie.  

3. Dziś obchodzimy XXIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej okazji po każdej Mszy Św. zbierane są ofiary do puszek.

4. Nasze parafialne rekolekcje, które również mają nam pomóc w przygotowaniu do świąt rozpoczniemy w niedzielę 11 grudnia. Będą one trwały do wtorku.

5. Doświadczając ciągłego pośpiechu w naszym życiu, braku czasu czy niepoukładania wielu naszych spraw prywatnych zapraszamy do rozważenia uczestnictwa w rekolekcyjnym czasie zatrzymania, w Licheniu w dniach od 9 do 12 lutego (od czwartku po południu do niedzieli w południe). Zaproszenie skierowane jest do osób dorosłych, młodzieży dzieci, do całych rodzin. Dla każdej grupy wiekowej przygotowany jest oddzielny program. Bedzie to też okazja do zasłużonego odpoczynku i spotkania nowych osób. Więcej informacji można otrzymać w zakrystii.

6. W czwartek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.  Msza św. w Grodowcu o godz. 18.00.  W jednym z objawień w Montichiari, Maryja prosiła, by tego dnia od 12 do 13 trwać na modlitwie. Jest to Godzina Łaski. Matka Boża dała obietnicę, że dzięki modlitwie w tej godzinie, zesłanych będzie wiele łask dla duszy i ciała.  Nasz kościół jest otwarty, dlatego możliwa jest prywatna, cicha modlitwa w tym czasie.

7. Spotkanie kandydatów do bierzmowanie w sobotę. Grupa młodsza o godz. 10.00 grupa starsza po Mszy św. Obie grupy uczestniczą w Mszy św. o godz. 11.00. Prosimy o zabranie indeksów.

8. Osoby, które z racji zdrowia nie mogą uczestniczyć w Mszy niedzielnej i których nie odwiedzamy co miesiąc, a chciałyby na święta skorzystać ze spowiedzi i komunii św. prosimy zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie do niedzieli 18 grudnia.

9. W ubiegłą niedzielę na fundusz remontowo-budowlany zebraliśmy w Grodowcu 2112 zł i 75 groszy, w Komornikach 468 zł w Świninie     zł. Bardzo dziękujemy. 

10. Przyjmujemy już intencje Mszalne na 2023 rok.

11. W naszym sklepiku można nabyć prasę katolicką. Są jeszcze dostępne małe Świece Caritas na stół wigilijny – ofiara 10 zł.

14. W czasie adwentu warto pomyśleć także o lekturze, o tematyce religijnej i prasie katolickiej. Dzisiaj do tygodnika Niedziela dołączona jest kolorowanka, którą można podarować dzieciom lub wnukom. Do Gościa Niedzielnego dołączony jest dodatek poświęcony Karolowi Wojtyle. 

15. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i na cmentarz.

15. W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. Cecylia Kaczmarek zamieszkała w Komornikach. Pogrzeb odbył się w Polkowicach. Ją i wszystkich zmarłych w ostatnim czasie polecamy Bożemu miłosierdziu.

16. Niech św. Barbara, patronka dnia dzisiejszego otacza opieką wszystkich górników, ich rodziny oraz solenizantki, noszące jej imię.

Ks. Radosław Horbatowski – proboszcz