Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Wielkiego Postu

 1. Dziś I Niedziela Wielkiego Postu.
 2. W okresie Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 w Grodowcu, w Świninie o godz. 16.00, a w Komornikach o godz. 16.30; nabożeństwa Gorzkich Żali w niedziele po Mszy św. o godz. 13.00 w Grodowcu; a w Świninie i w Komornikach 20 minut przed Mszą św.
 3. Młodzież grupy starszej przygotowująca się do sakramentu bierzmowania zapraszamy w poniedziałek po Mszy św. wieczornej na godz.  18.30 na próbę przygotowywanej Drogi Krzyżowej. W najbliższy piątek zapraszamy młodzież grupy starszej i młodszej przygotowujących się do bierzmowania wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 18.00 (kto ma możliwość) i na Drogę Krzyżową bezpośrednio po niej. Zaproszenie kierujemy również do innych młodych osób i ich rodziców.
 4. Za tydzień w niedzielę zapraszamy na godz. 13.00 do naszego Sanktuarium na Mszę św. kończącą Pierwsze Głogowskie Dni Trzeźwości z udziałem twórców programu Ocaleni i koncertem Piotra Nagiela w „Grodowieckiej Stodole”.
 5. Za tydzień zbiórka do puszek na cele dzieł pomocy „Ad Gentes”.
 6. W sobotę 02.03 zapraszamy wszystkich przygotowujących się do chrztu swojego dziecka oraz do bycia rodzicami chrzestnymi do udziału w katechezach przygotowujących do chrztu, które w naszej diecezji są obowiązkowe. Spotkanie rozpoczynamy o godz.12.00.
 7. W minioną niedzielę na rzecz Hospicjów zebraliśmy 1540 zł. Natomiast w środę na pomoc Ukrainie 776 zł. Za złożone ofiary – serdecznie Bóg zapłać.
 8. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania śladami Maryi do Francji i Hiszpanii w dniach 03.04 – 13.04. 2024. Koszt ok 4500. Program pielgrzymki i karty zgłoszeniowe dostępne w zakrystii.
 9. W czwartek święto Katedry św. Piotra Apostoła.
 10. W naszym sklepiku z pamiątkami można nabyć pamiątki związane z Grodowcem, Kalendarz Grodowiecki na 2024 r., prasę katolicką jak również album poświęcony historii naszej wsi i Sanktuarium.
 11. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i naszego cmentarza. Życzymy obfitych łask Bożego błogosławieństwa.

ks. Radosław Horbatowski – proboszcz