Ogłoszenia parafialne na I niedzielę Adwentu

1. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i rozpoczyna Adwent – okres poprzedzający coroczne obchody Bożego Narodzenia. Czas Adwentu (z łac. adventus – przyjście) posiada podwójne znaczenie. Jest okresem przygotowania do świąt Narodzenia Pańskiego, podczas których Kościół czci pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Jednocześnie Adwent kieruje umysły wiernych ku oczekiwaniu powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu czasów. Z obu tych powodów Adwent stanowi czas pobożnego i radosnego oczekiwania.

2. W zeszłym tygodniu na Seminarium Duchowne zebraliśmy 2965 zł. Bóg zapłać za ofiary.

3. Adwentowe Roraty dla dzieci w Grodowcu we wtorki i piątki o godz. 18.00. Dzieci przychodzą z przygotowanymi lampionami, które będą nieść w procesji na rozpoczęcie Mszy św. Zapraszamy do uczestnictwa w roratach także dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej.

4. Osoby, które chciałyby ubogacić przeżywanie czasu adwentowego zapraszamy na krąg biblijny w środę po Mszy św. wieczornej do domu pielgrzyma. Prosimy o zabranie Pisma Świętego. 

5. Rekolekcje adwentowe w naszej Parafii odbędą się w dniach od 11 do 13 grudnia.

6. W pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej modlić się będziemy w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

7. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjmowania Komunii Świętej wynagradzającej. Okazja do spowiedzi jest zawsze pół godziny przed każdą Mszą św. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. 

8. Księża odwiedzą chorych z Komunią Świętą w czwartek i piątek według stałego porządku.

9. W sobotę Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca – o godz. 11.00 Msza św.; po Mszy św. 15-minutowa medytacja oraz modlitwa jedną częścią Różańca. 

10. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych: w Grodowcu po Mszy św. o 8.15 natomiast na filiach po Mszach św.

11. Za tydzień obchodzimy XXIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiary będą zbierane do puszek po każdej Mszy Św.

12. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę na fundusz remontowo-budowlany dotyczący prac, które będziemy podejmowali przy kościołach naszej Parafii. 

13. Jest dostępna Księga Intencji Mszalnych na 2023 rok. Prosimy, by w pierwszej kolejności zamawiane były Msze św. rocznicowe i jubileuszowe oraz Msze św. gregoriańskie.

14. W naszym sklepiku z pamiątkami można nabyć prasę katolicką, a także znicze na groby naszych bliskich oraz wkłady do zniczy. Są już również dostępne Świece Caritas na stół wigilijny, dochód z ich sprzedaży jest przeznaczany na wsparcie dzieł Caritas dedykowanych najmłodszym. Ofiara za świece: świeca mała 10 zł, świeca duża 20 zł. 

15. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii i naszego cmentarza. Życzymy obfitych łask Bożego błogosławieństwa.

Ks. Radosław Horbatowski – proboszcz