Nasze propozycje modlitewne na dobre przeżycie Adwentu

Adwent to czas oczekiwania, refleksji i modlitwy. To nie tylko czas świątecznego szału zakupów, któremu mimo woli wszyscy się poddajemy, lecz przede wszystkim okres, który przypomina nam o znaczeniu wewnętrznego  i duchowego przygotowania na przyjście Chrystusa. Choć to trudne, postarajmy się, aby Adwent stanowił czas powstrzymywania się od biegu codzienności, w której każdego dnia toniemy, przytłoczeni ilością pracy, obowiązków i rzeczy do zrobienia. Ciężko wyrwać się ze świata i jego spraw, dlatego wykorzystajmy ten czas na postanowienie, by każdego dnia przeznaczyć choć trochę czasu z dala od internetu, telewizji, czy galerii handlowych. Pozwólmy naszym umysłom i duszom odpocząć i głębiej zanurzyć się w duchowość tego wyjątkowego okresu.

Podejmiesz się z nami adwentowego wyzwania? To tylko 24 dni, jedna intencja dziennie. Modlitwa to po prostu rozmowa z Bogiem. Poświęć mu trochę czasu i oddaj kawałek siebie. ❤️«Gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich» (Mt 18, 20).


PLIK DO POBRANIA: https://grodowiec.org.pl/wp-content/uploads/2023/12/IMG_8577.jpg


Adwent zachęca nas do refleksji nad naszym życiem, do wyważenia naszych działań i serdecznych gestów wobec innych. To nie tylko czas przygotowań zewnętrznych, ale także wewnętrznych. To czas, aby cicho usiąść, zadumać się nad sensem oczekiwania i przystąpić do modlitwy z ufnością, że nasze serca będą gotowe na przyjęcie Jezusa. Dlatego pragniemy zachęcić Was – także w tym roku – by podczas Adwentu podjąć się modlitwy za wybranego kapłana, ale także za siebie oraz swoich bliskich – rodzinę i przyjaciół. Niech nasza duchowa podróż w tym wyjątkowym czasie przyniesie nie tylko radość, ale również zbliży nas do Boga i do siebie nawzajem. Ofiarujmy modlitwę jako duchowy dar i prezent.  Niech nasza modlitwa będzie symbolem miłości, nadziei i gotowości na przyjęcie Chrystusa w nasze życie na nowo!

Zachęcamy Was, by podjąć się adwentowego wyzwania – omadlać siebie, swoich bliskich i wybranego kapłana, za którego na co dzień się nie modlicie. Podarujcie im ten prezent, powiedzcie im: „Jesteś dla mnie ważny! Modlę się za Ciebie!”. Dzielmy się naszą modlitwą, wspierajmy nawzajem. Nie tylko prezenty materialne się liczą – te duchowe są najważniejsze!

Więcej info o tej akcji i gdzie się zgłosić na stronie: https://ddak.wordpress.com/adwent-2023/