Boże Ciało w naszej parafii – duża galeria zdjęć

“W pewnej chwili, kiedy był ten obraz wystawiony w ołtarzu na procesji Bożego Ciała, kiedy kapłan postawił Przenajświętszy Sakrament i chór zaczął śpiewać, wtem promienie z obrazu tego przeszły przez Hostię świętą i rozeszły się na cały świat” (Dz. 441).

Uroczystość Bożego Ciała sięga XIV wieku. Jej celem jest oddanie czci Jezusowi Eucharystycznemu. Od początków chrześcijaństwa wierni wspominają Ostatnią Wieczerzę i przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Pana Jezusa. Wielki Czwartek jest dniem powagi i wprowadza nas w tajemnice okrutnej Męki Pańskiej, dlatego w osobnej Uroczystości, w radosnej atmosferze oddajemy publiczną cześć Jezusowi Eucharystycznemu.

Siostra Faustyna miała ogromną miłość i wiarę w żywą obecność Jezusa Eucharystycznego. W jednym z widzeń w czasie Bożego Ciała dostrzegła, jak promienie Miłosierdzia przechodzą przez Hostię na cały świat. W innym pisała o Miłosierdziu Bożym, które swój wyraz znajduje w ustanowieniu Najświętszego Sakramentu.

Dziś wyszliśmy na ulice naszych miast, parafii i mogliśmy spojrzeć z wiarą na Jezusa ukrytego pod postacią Hostii i prosić, by promienie Miłosierdzia przeszły na nas i na cały, potrzebujący ocalenia świat.

Dziękujemy p. Edmundowi Kozal za zdjęcia:

« z 4 »