43 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę diecezji zielonogórsko-gorzowskiej: Głogów – Jasna Góra

W tym roku już po raz 43, w dniach 2-12 sierpnia, wyruszy Piesza Pielgrzymka z Głogowa na Jasną Górę. Kolejny raz wracamy na pielgrzymi szlak, aby raz jeszcze wędrować do tronu Matki na Jasnej Górze. Będziemy mogli znowu przeżyć nasze wakacje w drodze i zanieść intencje – nasze, naszych bliskich oraz Duchowych Pielgrzymów i Przyjaciół Pielgrzymki do tronu Matki na Jasnej Górze.

Tegoroczne pielgrzymowanie będzie odbywać się pod hasłem „Trwajmy w kościele” – jest to wezwanie dla nas, dla wszystkich wierzących, aby raz jeszcze przemyśleć to czym jest Kościół Powszechny, dlaczego w nim jestem i dlaczego jest on potrzebny do zbawienia. Obserwując bieżące wydarzenia w naszym kraju, Kościele i na świecie te zagadnienie wydaje się szczególnie ważne i aktualne.

Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych do udziału w 43. Pieszej Pielgrzymce Głogowskiej. Tegoroczne zapisy są prowadzone przede wszystkim poprzez naszą stronę internetową: www.pielgrzymka.glogow.pl oraz na spotkaniach przedpielgrzymkowych (data zostanie podana w późniejszym terminie)

Po więcej informacji na temat pielgrzymki zapraszam na nasze media internetowe: stronę internetową (www.pielgrzymka.glogow.pl)stronę na Facebooku i profil na Instagramie (pielgrzymkaglogowska). Opublikowane są tam podstawowe informacje na temat tegorocznej pielgrzymki jak i pielgrzymowania w ogóle. Zapraszam również do zadawania pytań na powyższych profil społecznościowych, czy poprzez e-mail.

Zwracam się także z prośbą do włączenia się w dzieło Duchowego Pielgrzymowania. Jest to najhojniejsza forma wsparcia jaką można nam okazać. Każdy Duchowy Pielgrzym powinien wzbudzić w swoim sercu intencje, które chce, abyśmy polecali podczas pielgrzymki. Ponadto powinien w miarę możliwości uczestniczyć codziennie we Mszy Św., odmawiać jedną część Różańca Św. i Modlitwę Pielgrzyma (dostępna na stronie internetowej), pamiętając w tej modlitwie o Pielgrzymach. Każdego dnia pielgrzymowania sprawowana jest Msza Święta w intencji wszystkich duchowych pielgrzymów i spraw przedstawianych przez nich Matce Bożej.

Z poważaniem:

Ks. Leszek Okpisz
Kierownik Pieszej Pielgrzymki Głogowskiej